Як зробити зливну яму в приватному будинку

Ноябрь 25, 2019
Услуги сантехника прайс-лист

У сучасних міських будинках завжди є каналізація, а ось приватні будинки в сільській місцевості мають зливну яму.

Її цілком можна зробити самостійно, якщо прикласти деякі зусилля і чітко слідувати інструкціям.

Быстро и надежно Купить дедик вы можете всегда на сайте компании.

Зводиться зливна яма в приватному будинку без праці своїми руками.

Інструменти знадобляться такі:

Лопата.

Будівельний рівень.

Рулетка.

Кран маніпулятор.

Як визначити обсяг зливної ями для приватного будинку?

Коли зводиться зливна яма в приватному будинку, то краще за все, якщо вона буде зводитися разом з будинком, тоді не буде порушена облагороджена територія.

Це зручно ще й тому, що коли буде потрібен зливний водопровід, то зливна яма буде вже готова. 

Насамперед необхідно вибрати місце для будівництва такої ями. При виборі місця слід керуватися тим, що грунтові води знаходиться близько до поверхні землі не повинні, так як найменша глибина зливний ямі в приватному будинку не повинна бути менше 2-х метрів.

Така споруда не повинно зводитися близько від джерела води, і вже тим більше перебувати з ним на одній лінії. Зводити її на височини теж не варто. Від водозабору зливна яма теж повинна знаходитися подалі, стічна і питна вода змішуватися не повинні.

Що стосується ємності, то тут все відносно. Фахівці рекомендують орієнтуватися на обсяг асенізаторської машини, яка приїжджає на очистку.

Якщо говорити про обсяг зливної ями, то потрібно враховувати і час перебування людей в приватному будинку. Одна справа, коли сім'я живе тут постійно, а інше, коли сюди приїжджають відпочивати тільки на вихідні. Потрібно при цьому брати до уваги кількість мешканців, наскільки часто приймається лазня.

Якщо планується проживати в будинку постійно, то краще зробити септик, який в повній мірі відповідає санітарним нормам. Якщо проживання планується тимчасове, то зведення звичайної зливної ями буде цілком достатнім.

Як стоять зливні ями в приватних будинках?

Початок має на увазі земляні роботи, найкраще задіяти для цього екскаватор. Після того, як основний котлован викопаний, лопатою слід вирівняти стіни. Що стосується глибини ями, то менше 4-х м вона бути не повинна.

Дно викладено піском, використовувати для цього глину не варто, так як вона не має здатності пропускати воду. Можна обкласти стіни зливної ями цеглою, але найкраще для цього використовувати кільця із залізобетону. Для того, щоб можна було укласти кільця можна скористатися краном-маніпулятором.

Що стосується процесу викопування, то він здійснюється поетапно:

Насамперед слід викопати 1 м, саме така висота першого кільця. Що стосується діаметру ями, то він повинен бути таким, щоб кільце вільно в ньому розміщувалося.

Тепер опускається друге кільце, яке зверху має бути обмазано цементом. Саме на нього буде здійснюватися зміцнення інших кілець. Що стосується кількості кілець, то тут все залежить від глибини ями. Якщо глибина становить 4 м, то і кілець відповідно повинно бути 4. Вони кладуться один на одного.

Верхнє кільце має бути накрите бетонної кришкою, в якій обов'язково має бути отвір, в якому потім треба зробити люк.

Після того, як такий процес підійде до кінця, повинна вийти вежа з бетонних кілець, яка повинна бути опущена вниз.

З огляду на трудомісткість такого процесу, треба скористатися зусиллями двох чоловік. Перша людина з лопатою опускається вниз, а другий знаходиться нагорі і піднімає грунт. Після того, як грунт поступово зникає, Кольцова вежа починає під власною вагою просідати. Саме так все спорудження повністю опускається вниз, зверху залишається тільки кришка.

Буває так, що такий процес на деякий час припиняється, тоді земля повинна бути залита водою, так як м'який грунт має більшу піддатливість. Кільця повинні бути засипані землею з усіх боків.

завершальні роботи

Треба відразу визначитися з тим, чи буде така зливна яма використовуватися в зимовий час. Якщо так, то труби каналізації повинні розташовуватися нижче того рівня, де земля промерзає.

Бувають такі технічні причини, за якими здійснити це не представляється можливим. В цьому випадку труби повинні бути ретельно утеплені теплоізоляційним матеріалом. В іншому випадку вода просто зупинитися і стік припиниться.

Якщо планується використовувати для очищення зливної ями асенізаторську машину, то необхідно зробити гідроізоляційний шар.

Для цього можна використовувати саму звичайну поліетиленову плівку, який акуратно викладається дно і стіни ями, потім все повинно бути залито бетоном.

Якщо відкачування вод не планується, то ізоляція дна не є обов'язковою процедурою, потрібно зробити по периметру стін фундамент.

Рассказать о статье