​Електроерозійне оброблення металів

Июль 26, 2022

Принцип обробки

Електроерозійна обробка вимагає попередньої підготовки заготівлі та створення повного контуру обробки. У цій обробці беруть участь кілька процесів.

Найважливішим елементом ланцюга EDM є електрод. Вони повинні мати високу ерозійну стійкість. Не рекомендується використовувати алюміній, латунь, вольфрам, графіт та мідь.

EDM, говорячи хімічною мовою, має на увазі застосування певної кількості тепла до металу. Ефект полягає в руйнуванні кристалічних ґрат і вивільненні певних типів іонів.

Електроіскрові та електроімпульсні методи є методами, що найчастіше використовуються в промисловості. Також іноді використовуються анодно-механічні та електроконтактні методи. Замовити послуги з електроерозійної обробки можна зараз за найвигіднішої вартості на сьогоднішній день.

Якщо метал спочатку шорсткий, то вигіднішим є електроімпульсний метод. В цьому випадку температура імпульсу може бути збільшена до 5000°C, що може значно підвищити продуктивність.

Електроіскрове оброблення металів ідеально підходить для обробки невеликих заготовок. Електроіскрова обробка також підходить для сплавів, що знаходяться в рідкому середовищі.

Варто зазначити, що обробка заготовок впливає на їхню майбутню продуктивність. Цей процес часто покращує структурну стабільність компонента.

Види використовуваного обладнання

Існує багато різних методів обробки металевих виробів. Однак електроерозійна обробка дає набагато кращі результати, ніж механічна. Це виправдано використанням спеціального обладнання.

Дрітово-вирізні електроерозійні верстати використовуються для виготовлення прес-форм, деталей зі складною геометрією та виробів, де важлива точність обробки. Наприклад, дротяні електроерозійні верстати використовуються в аерокосмічній промисловості для виробництва деталей машин.

Копіювально-прошивне обладнання корисне при серійному виробництві різних деталей. Ці верстати можуть виготовляти дрібні деталі. Тому це обладнання використовується для решіток і штампів всіх видів.

Верстат, що використовується для електроерозійної обробки, слід вибирати, виходячи зі специфіки завдання. Також зверніть увагу, що експлуатація машини повинна здійснюватись кваліфікованими фахівцями у суворій відповідності до правил техніки безпеки. У некваліфікованому стані виконання інших людей неможливо.

Переваги лікування

Обробка металевих заготовок досі виконується у деяких промислових умовах. Однак електроерозійна обробка виявилася набагато ефективнішою. Він має кілька незаперечних переваг

При цьому досягається найвища якість та точність.

Жодних оздоблювальних операцій не потрібно.

Поверхні можна надати певної структури.

Можна обробляти поверхні різної твердості.

Під час обробки заготовок відсутня ризик деформації.

Електроерозійна обробка відкриває світ можливостей та дозволяє обробляти різні види металу. Це стало можливим завдяки тому, що не потрібно жодних механічних рухів. Крім того, не потрібно турбуватися про шум під час обробки.

Процедура.

Принципи EDM можна повністю зрозуміти, розглянувши найпростіші приклади EDM.

Електрод, ємність для середовища, конденсатор, реостат та джерело живлення повинні бути розташовані. Важливо, щоб всі елементи були розташовані в правильному порядку і імпульсні напруги були різної полярності.

Електрод завжди слід опускати в ємність, що містить робочу рідину та заготівлю. Після подачі напруги конденсатор заряджається і через електрод проходить струм.

Коли рідина проникає в конденсатор, утворюються гази та бульбашки, щоб досягти потрібного потенціалу. Вони можуть локально нагрівати метал, цим розплавляючи поверхневі шари.

EDM - найпростіша техніка, але вона вимагає постійної майстерності та постійного контролю. Для досягнення найкращих результатів існують ефективніші методи ЕДМ. Технології металообробки можуть доповнювати одна одну.

Рассказать о статье