Яка буває фурнітура для столу. Причини несправності

Май 21, 2023
Современное

Не знайдеться у світі жодного сучасного житла, в якому не було б столу: квадратний або круглий, з механізмом трансформації або без нього, скляний, пластиковий або дерев'яний - він завжди займає центральне місце в кожному будинку. Незалежно від моделі та форми виробу, фурнітура для столів використовується в кожному з них. Під час складання можуть бути використані складні, розсувні, висувні, стяжні та опорні механізми. Саме якістю фурнітури визначається термін служби столу, його функціональність і ергономічність. Меблева фурнітура для столів низької якості часто ламається і потребує ремонту. У деяких випадках деталі, що зламалися, можна полагодити своїми руками, а в інших не вдасться обійтися без заміни. Підібрати якісну фурнітуру нескладно, якщо знати, на що слід звернути увагу.

Різновиди фурнітури для столів

Будь-які кріпильні механізми для столів розрізняються за способом відкривання. Так, залежно від типу конструкції буває:

  • Фурнітура для столів-трансформерів і розсувних столів. Механізми для трансформерів розрізняються за типом столу (царговий або безцарговий). Для царгових столів випускають механізми зі збільшенням довжини і без збільшення довжини. Безцаргові столи кріпляться за допомогою стандартних розсувних механізмів, які, своєю чергою, бувають синхронними або несинхронними. Крім цього, фурнітура для розсувних столів містить поворотні механізми, роликові напрямні та поворотно-відкидні завіси.
  • Фурнітура для розкладних столів і відкидних столів. Столи цього типу збираються за участю завіс-метеликів (для з'єднання стільниці з фіксованими елементами), анкерних болтів (для кріплення відкидної стільниці зі стіною), запірних гачків (використовуються під час збирання складних столів), ручок (для зручного складання та розкладання столу) і складних шарнірів.
  • Фурнітура для комп'ютерних столів. Набір механізмів для комп'ютерних столів безпосередньо залежить від функціональності столу. Так, за наявності висувних шухляд знадобляться направляючі профілі на шухляди і внутрішній короб, ручки для фасадів, а також кріпильні деталі для шухляд (стяжки, куточки). Крім цього, стіл може бути обладнаний висувною підставкою для клавіатури. У цьому разі не обійтися без напрямних для висувної стільниці. У разі ж, якщо стіл містить пенали і навісні шафки, потрібно буде придбати газові ліфти, навіси на шухляди, а також ролики для висувного лотка під системний блок.
  • Фурнітура для скляних столів. Кріпильні елементи цього типу принципово відрізняються від тих, що призначені для столів зі стандартних матеріалів. Ці деталі дуже часто кріпляться до елементів столу за допомогою клею, а не стяжок і саморізів. Саме тому дуже поширеними є так звані п'ятаки - механізми, що є посередниками між стільницею, полицями та опорами. Також часто використовуються петлі для фіксації стільниць (можуть бути прихованими або накладними), опори (ніжки), з'єднувальні шайби, а також декоративні заглушки.
  • Фурнітура для опори стільниць. Ніжки для столів - це основні кріпильні деталі для столу. Опори розрізняються між собою за навантаженням (залежно від того, яку вагу столу здатні витримати), за функціональністю (регульовані за висотою або такі, що мають фіксований розмір), за оснащеністю (можуть бути обладнані коліщатками), за захищеністю (наявність або відсутність підп'ятника для захисту підлогових покриттів від продавлювання, а ніжок - від потрапляння вологи під час експлуатації та прибирання). Крім цього, ніжки бувають декоративними, що виконують функцію декору основних опор.

Крім зазначених кріпильних елементів, під час виробництва столів використовують різні стяжки, кутові елементи, болти, гвинти і петлі.

Поширені причини поломок

Необхідність ремонту столів може бути зумовлена застосуванням неякісної фурнітури, а також інтенсивною експлуатацією меблів. Дуже часто виходять з ладу напрямні для шухляд і висувних елементів столу, оскільки саме вони найбільше піддаються динамічному навантаженню. Серед інших поширених причин поломки столів виділяють пошкодження дерев'яних рам і їхніх кріплень. Крім цього, з ладу часто виходить фурнітура для стільниць і опор:

  • з'єднання ніжок і стільниці на столах стандартного типу можуть послабитися, зламатися і навіть відвалитися;
  • кріплення відкидних дощок часто розбовтуються і легко виламуються при необережному відкритті столу;
  • для столу-трансформера основна проблема - поломка і заїдання висувних механізмів;
  • поширена проблема столів на клейових дерев'яних шипах - розсихання пазів і подальше ослаблення міцності кріплення;
  • проблемою скляних столів є зміщення підп'ятників, втрата сили клейового з'єднання з деталями столу, зрив різьблення на фурнітурних елементах.

Основну масу поломок легко усунути власними силами. Для цього необхідно добре уявляти собі конструкцію столу, яка, втім, у більшості випадків примітивна. Основна частина столів складається зі стільниці, з'єднаної з рамою, і горизонтальних обв'язок, скріплених з верхньою частиною опор (ніжок).

В інших випадках рама може бути з'єднана безпосередньо з верхньою частиною, тоді як ніжки - з рамою. У столів простішої конструкції опори кріпляться до нижньої частини рами за допомогою клею, шипів і шпонок. Такі столи найчастіше ламаються: втрачають силу клейові з'єднання, ламаються дерев'яні шипи і шпонки, послаблюються шурупи і болти. Подібні поломки можна легко полагодити. Для цього на клейові зв'язки наносять новий шар клею, в пази вбивають нові шипи, болти і шурупи міняють на куточки і кріпильні пластини.

Рассказать о статье