Як очистити воду за допомогою іонного обміну

Март 14, 2020
Автономные системы горячего

Довгі десятиліття наукових досліджень не увінчалися відкриттям кращого способу видалення солей жорсткості з води, ніж іонний обмін.

Для отдыха в Крыму на сайте mil-ru.ru вы сможете выбрать лучший санаторий.

Вчений «народ» не став сумувати з цього приводу, а заглибився всередину процесу, намагаючись максимально поліпшити експлуатаційні показники іонообмінних смол.

Вдалося? Однозначно - так! Промислові та побутові фільтри пом'якшення води лише зовні виглядають все так же, а ось «начинка» за минулі роки - ой як змінилася ...

Сьогодні, коли пом'якшення води в котеджі і процес іонного обміну стали практично нероздільними поняттями, багато хто навіть не підозрюють - на що здатні комплексні багатокомпонентні завантаження котеджних фільтрів води, крім видалення горезвісних солей жорсткості. Непорядок! Давайте розбиратися.

Сучасна водопідготовка для будинку просто зобов'язана ефективно видаляти будь-які механічні, хімічні, біологічні домішки, здатні викликати псування побутової техніки, сантехніки, так чи інакше шкодять людському здоров'ю або просто погіршують органолептичні показники.

А домішок цих - «хоч греблю гати». Змягчувачі води, крім зниження загальної жорсткості, здатні видалити левову частку з них.

Одне лише простий перелік небезпечних включень, які прибирають іонообмінні фільтри для котеджів, здатне ввести в ступор непідготовлений «хімічно-непідкований» розум обивателя!

Отже, сильно- і слабокислотні катіоніти - чемпіони по боротьбі з важкими металами, а також їх солями: цинком, нікелем, міддю, свинцем, кадмієм.

Сильно- і слабоосновние аніоніти на ура справляються з хроматами, біхромат, нітратами, сульфатами, бікарбонатами, хлоридами ...

Але це ще не все на що здатний іонообмінний котеджне фільтр води, так що продовжимо терзати дух Менделєєва.

Радіонукліди ... У багатьох регіонах країни питання радіаційної безпеки води коштує досить гостро, але справа тут зовсім не в запущеній екології, як може здатися, а в підвищеному природному радіаційному фоні підземних порід.

Очищення води на іонообмінних смолах - кращий спосіб вилучення радіонуклідів, з доступних простим «смертним».

Два інших методу - дистиляційний і мембранний - вкрай малопродуктивні і дуже дорогі.

Радіонукліди полонію, радію, свинцю, урану, стронцію і ще цілого ряду радіоактивних речовин видаляються методом іонного обміну при проходженні води через шар фільтруючого завантаження сільноосновним аніоніта хлоридної форми або сильнокислая катионита натрієвої форми.

До речі, не варто спокушатися, що раз Ваша система водоочистки для котеджу включає в себе іонообмінні пом'якшувачі води, то перераховані вище найнебезпечніші включення будуть видалятися «за замовчуванням».

Як вже було сказано, ці питання вирішуються використанням комбінованих завантажень.

І вже звичайно не варто експериментувати з самостійним їх виготовленням. Занадто тонка цю справу ...

Багато іонообмінні смоли прекрасно працюють разом, але деякі відрізняються яскраво вираженим антагонізмом, маючи принципово різні умови експлуатації і регенерації. 

Рассказать о статье