Які вибрати труби для вашого водопроводу?

Январь 22, 2020
Схема водоснабжение

Людина не уявляє своє життя без системи водопостачання. Завдяки водопроводу ви можете сходити в душ, помити посуд або виконати вологе прибирання будинку. Але для того, щоб ця система працювала довго і справно, необхідні якісні та довговічні труби. У більшості квартир все ще стоять залізні труби. Деякі з них в аварійному стані і потребують термінової заміни.

Хорошая недвижимость на северном кипре представлена на нашем сайте.

Увага! Ви знаєте що вам потрібно і хочете вигідно купити труби зі знижкою і безкоштовною доставкою? В інтернет-магазині enkor24.ru ви буквально в 2 кліка можете замовити будь-які водопровідні труби і фітинги до них.

Якщо перед вами стоїть завдання оновити систему трубопроводу і ви не знаєте яку вибрати трубу для водопроводу, попередньо ознайомтеся з тим матеріалом, що представлений в цій статті!

металопластикові труби

Для облаштування дачі або невеликого заміського будинку вам знадобляться металопластикові труби. Їх конструкція включає в себе кілька основних шарів, зокрема два шари поліетилену (зовнішній і внутрішній), а також середній шар тонкого алюмінію. Все це було скріплене за допомогою двох шарів спеціального клею.

До ключових переваг цього матеріалу відноситься:

меншу вагу в порівнянні з металевими виробами;

висока міцність;

простота монтажу, не потрібно паяльник;

доступна вартість;

витримують температуру до 75 градусів Цельсія;

середній термін експлуатації 35 років.

Однак при покупці металопластикових труб слід враховувати, що вони можуть руйнуватися при великих перепадах температур, а також накопичують статичну електрику. Також їх неможливо використовувати в системах, де тиск рідини, що транспортується перевищує 10 бар.

поліпропіленові труби

Для водопровідних систем в приватних будинках і квартирах найбільш вигідним по співвідношенням ціна / якості є саме поліпропіленові труби . Виходячи з назви, можна вже припустити, що складовим матеріалом виготовлення для таких труб є поліпропілен.

До його ключовим достоїнств можна віднести:

легкість і міцність;

тривалий термін експлуатації до 100 років;

стійкість до впливу розчинів кислот і лугів;

дуже гладкі внутрішні стінки, завдяки яким труба менше засмічується і зберігає свою пропускну здатність;

не є живильним середовищем для бактерій і всіляких мікроорганізмів;

не впливає на транспортується рідина, так як не взаємодіє з різноманітними хімічними речовинами;

простий і якісний монтаж;

доступна вартість.

Подібні труби здатні витримувати тиск до 25 атмосфер і температуру в 80 градусів Цельсія. Існує спеціальний підвид поліпропіленових труб - армовані. У їх конструкції є додатковий шар армування, завдяки якому вдається зменшити коефіцієнт теплового розширення і підвищити граничну температуру теплоносія до 95 градусів Цельсія.

Для монтажу поліпропіленових труб використовується спеціалізований зварювальний апарат. Він дозволяє створювати міцні і герметичні шви всього за кілька секунд. Завдяки цьому пристрою з монтажем поліпропіленових виробів впораються навіть новачки.

Одним з головних достоїнств є наявність безліч фітингів. Це спеціальні монтажні елементи, за допомогою яких ви можете створити необхідну конфігурацію трубопроводу. Сюди відносяться різноманітні муфти, куточки, крани, кріплення для труб, хрестовини і трійники. Вироби зазвичай випускаються в білому і сірому кольорах, що дозволяє використовувати їх без додаткового приховування.

Поліпропіленові труби мають широку сферу застосування. Це холодне і гаряче водопостачання, система опалення, теплих підлог, транспортування питної води і стисненого повітря.

поліетиленові труби

Подібні труби активно використовуються в транспортуванні різних газів і рідин. Вони також користуються великим попитом і за своїми характеристиками практично не поступаються поліпропіленовим вироби.

Поліетиленові труби характеризуються:

хімічною нейтральністю. Даний полімер не реагує з усілякими хімічними реагентами і здатний протистояти навіть впливу хлорної кислоти.

може використовуватися в транспортуванні питної води. Поліетилен повністю екологічно чистий продукт і не впливає на носій.

завдяки гладким стінок кількість соляних і вапнякових відкладень буде мінімальним, а вода не буде зустрічати великого опору.

мають високу гнучкість і міцність.

навіть при замерзанні усередині води, вони не лопаються, на відміну від поліпропіленових.

термін служби в середньому становить 50 років.

не проводять струм.

легко і швидко монтуються.

Подібна продукція може використовуватися для холодного водопостачання та системи поливу у вас на дачі. Також на стінках поліетиленових труб не утворюється конденсату. Це особливо важливо в тому випадку, якщо виконується фарбування.

Також поліетилен погано проводить звук, а значить, подібний трубопровід характеризується безшумністю. Ціна на поліетиленовий трубопровід в середньому на 30-40 відсотків дешевше на відміну від металевого.

Однак поліетилен не стійкий до впливу ультрафіолетових променів і володіє дуже великим коефіцієнтом теплового розширення, що виключає його застосування в системі опалення або гарячого водопостачання. Цих недоліків позбавлені труби із зшитого поліетилену.

Рассказать о статье