Відмінне рішення такого роду проблем можна знайти в застосуванні альтернативних джерел, якими можуть стати бочка, яка збирає дощову воду, занедбаний колодязь, ставок та інше. Вода з таких джерел для пиття непридатна, тим не менш, вона цілком чиста і абсолютно прийнятна для поливу.
Купить онлайн жд билеты вы можете зайдя на сайт произд юа.
Доставка води до відповідної ділянки дуже часто здійснюється із застосуванням садових насосів для поливу . На сьогоднішній день таке обладнання дуже популярно завдяки тому, що повністю усуває необхідність у вчиненні рейсів з лійкою або відром між ділянкою і джерелом вологи, що віднімають багато часу і виснажують фізичні сили. Потужність, якою володіють садові насоси, дає можливість отримувати воду, необхідну для поливу газонів, городів і садів, які займають досить чималу територію.
Хорошим садовим насосів для поливу притаманні надійність, продуктивність, довговічність і простота експлуатації. Також вони мають здатність до підтримання необхідного тиску води без участі людини. Потужність, споживана середньостатистичним садовим насосом, варіюється в діапазоні від 600 Вт до 1000. Такі пристрої здатні підняти воду на висоту приблизно 10 метрів, і цього цілком достатньо для зрошення дачної ділянки. Однак, випускаються моделі, які можуть підняти воду і на висоту 70 метрів при таких відмінних показниках продуктивності: 3000-6000 літрів / годину.
Сучасні садові насоси, використовувані в саду для поливу, відносять до двох основних типів: заглибні (коли сам працює насос знаходиться постійно в воді) і поверхневому (такі насоси, забезпечені всмоктуючим шлангом, при роботі знаходяться на землі).
Сфера використання заглибних моделей більш широка. Така техніка з успіхом застосовується не тільки в побуті, але і в професійній сфері (при видобутку нафти, буріння свердловин, в сільському господарстві, будівництві і так далі). Вибір певної моделі чітко обумовлений цілями застосування і якістю води, здатної бути як порівняно чистої (в колодязях, відкритих водоймах, свердловинах), так і забрудненої (піском, глиною, волокнами рослинного походження). Чималу роль відіграє також площа зрошуваних території.
Основні параметри садового насоса:
- потужність;
- напір подачі води (межа можливого тиску);
- пропускна здатність;
- глибина занурення (в разі моделей погружного типу);
- розміри частинок, які можуть бути відфільтровані насосом;
- максимальна висота, на яку може бути подана рідина.
Садові насоси для поливу високої якості мають масу ступенів захисту, які забезпечують довгий термін експлуатації машини. Вони включають в себе захист від перепадів напруги, від перевантаження двигуна, фільтри, що перешкоджають проникненню частинок та інше.
Існує кілька видів садових насосів для поливу:
Насоси, призначені для зрошення ділянки дощовою водою. Такі пристрої забезпечені шлангом для зрошення і пістолетом. Нерідко відносяться до заглибні типу. Ними зручно користуватися, коли зрошення проводиться водою з накопичувальної бочки для дощової води.
Садові насоси можуть бути використані для поливу саду дощовою водою і водою, що видобувається в інших джерелах, наприклад, грунтової, качати з-під землі. Такі насоси здатні качати воду з глибини, що досягає 9 м. Цими пристроями можна качати тільки чисту воду. Відносяться вони до поверхневого типу.
Нагнітальні насоси погружного типу. Такі можуть бути використані при зрошенні саду водою, яка коливається від глибини, що перевищує 9 м. Ці насоси ідеально підходять при видобутку води з глибоких джерел, а також свердловин, що мають діаметр 100 мм. Однак ними можна замінити і садові насоси при зрошенні водою з накопичувальних бочок.
У дачника, перед яким постало завдання придбання садового насоса для поливу, може виникнути цілком закономірне питання про те, який і яких виробників насос йому купувати. Безумовно, можна дискутувати на тему того, чиї насоси краще, а чиї - гірше. Однак при виборі насоса головне не в цьому. Основний критерій вибору - це відповідність насоса тим завданням, які перед ним ставляться. І найчастіше малопотужні насоси з одним колесом виявляються цілком адекватними в плані покладених на них вимог, якщо мова йде про подачу води з розташованих в безпосередній близькості від ділянки колодязя, ємності, природних водойм. Тільки при відстані, що перевищує 30 метрів, слід придивитися до моделей з двигуном потужністю понад 2 к.с. І, незважаючи на поширену думку про те, що продукція країн колишнього СРСР істотно поступається німецьким.