Скільки пар взуття повинно бути у гардеробі?
Як ви розумієте, нескінченність - не межа, але почати можна з мінімального набору. Визначити його можна з практично математичною точністю. Дивіться: щоб не заношувати взуття і давати їй можливість відновитися, фахівці не радять носити одну і ту ж пару частіше двох-трьох разів на тиждень. Це означає, що у вас повинно бути як мінімум по три пари взуття на кожного тижня, і відповідно трьома парами можна обійтися в кожному сезоні (літо, зима і весна-осінь). Додайте сюди пару, в якій ви ходите по офісу (а краще дві - стануть в нагоді і чорні, і коричневі черевики), кросівки для залу і шльопанці для басейну, домашнє взуття і пару суворих оксфордів на найурочистіші випадки на кшталт весілля. Разом : мінімум 15 пар.
Профессиональная и качественная химчистка обуви киев, доверьте обувь специалистам.
Чи потрібно робити профілактику?
Профілактика - це тонкий гумовий накат (товщиною приблизно 1,5 мм), який встановлюють на підошву, щоб вона повільніше зношувалися. Профілактику роблять на шкіряну підошву - і найчастіше це осіння і зимова взуття, яка найсильніше страждає від погодних умов. На улюблені літні топсайдери ставити профілактику необов'язково.
Є у профілактики і противники, які абсолютно справедливо зауважують, що ходити на шкіряній підошві куди приємніше, ніж на гумовому накаті. Ми б повністю підтримали цю позицію, живи ми в Римі, де сніг - не буденна явище, а ознака апокаліпсису. Але погодні умови диктують свої правила, так що робити профілактику - рішення, скоріше, розумне.
Як мені зберігати взуття, в якій я ходжу постійно?
В ідеальному світі у кожної пари взуття повинні бути формодержателі, але на ділі це зовсім не обов'язково, головне, щоб колодки були всередині, поки взуття сохне. Не ставте взуття біля батарей. Черевики будуть сохнути занадто швидко і з високою часткою ймовірності деформуються (читай: вицвітуть і потріскаються). Погодьтеся, такого результату не хочуть ні ваші челсі, ні ви. І так, зручна система зберігання заощадить вам купу часу і додасть пристойний вигляд коридору, зазвичай заставленому взуттям.
Чи можна прати кросівки в пральній машині?
Ні, ні і ще раз ні. Ви можете бути небезпечним для пару спортивних кросівок для бігу, але тоді вони піддадуть ризику вас - наприклад, розклеєні на бігу. Чистити кросівки не так вже й складно.
Як правильно чистити взуття із гладкої шкіри?
Чищення взуття може перетворитися на справжній процес медитації. Змахнувши з шкіри пил, її необхідно очистити від слідів старого крему і, власне, бруду. З цим відмінно впорається спеціальний шампунь для взуття і тканинна серветка. Нанесіть шампунь на серветку і акуратно очистіть черевики. Мити взуття водою не можна, але навіть після шампуню їй треба висохнути. На наступному етапі приходить час крему, який потім потрібно заполірувати щіткою з кінського волоса. В кінці пройдіться по вже чистим черевиків бархоткой, яка додасть взуття сяйво.
А лакірованнную взуття?
Лакування шкіру пошкодити легше, ніж звичайну, так що будьте з нею обережні. Крем на восковій основі потрібно замінити на силіконовий, а про щітку краще забути. Замість неї використовуйте фланелеву серветку (в крайньому випадку згодиться і стара сорочка). І не намагайтеся самостійно заполірувати подряпини - тут краще відразу звернутися по допомогу до фахівців.