Газонна трава: види, особливості догляду

Январь 16, 2020
Схема водоснабжение

Вибір газону повинен залежати, перш за все, від подальшої його експлуатації. Якщо хочеться влаштовувати пікніки і ліниво проводити час, загоряючи і «приминаючи» газон, то підійде один, а для спортивних ігор - зовсім інший.

На сайте https://odessa.uhod.ua/uhod-za-cvetami-odessa.html вы узнаете как ухаживать за цветами в Одессе, чтоб они вас радовали каждое утро.

Варто розуміти, що газон купується не тільки в рулонах , але і в сухому вигляді, а саме у вигляді насіння, за якими потрібно доглядати, плекати їх, щоб вони виросли і перетворилися в красиве зелене покриття.

Зайшовши в магазин у пошуках газону, ви не знайдете там покриття з одного виду трави, бо таких практично не існує. Продаються, в основному, набори з трав кількох видів - такі колекції більш універсальні і практичні. По-перше, вони гармонійно забезпечують стабільний і поступове зростання газону, а по-друге, такий газон виглядає цікавіше через не повністю рівномірного кольору.

Виходячи з мети, газони ділять на види, які підбираються в кожному конкретному випадку. Основними типами є:

декоративний газон

Такий газон дуже чуйний до пошкоджень і зносу, тому вимагає регулярного і правильного догляду. В основному, він включає в себе тільки один сорт трави. Такий «ніжний» вид не підійде для активного проводження часу (спорту, вечірок та іншого). Оптимально купувати його для переднього дворика, де найменше будуть топтатися гості і самі господарі.

спортивний газон

Засівається спеціальними сумішами, які використовують для спортивних майданчиків (наприклад, футбольних полів). Тут переважають два або три сорти.

змішаний газон

Такий тип газону складається з п'яти і більше різних сортів трави. Він вважається самим універсальним і надійним. При виборі такого «багатого» газону, слід враховувати саме склад, тобто трави, які входять до складу.

Наприклад, луговий мятлик хороший для активного використання (навіть для спорту). Він стійкий до перепадів температури, але вимагає частого поливу, тому, краще всього використовувати його в місцевості з вологою землею.

Райграс пасовищний - це ще один сорт, який користується попитом. Хоча ця трава і вимагає великої уваги до себе, виглядає такий газон дуже красиво.

Є також газони, які складаються більш ніж з сорока сортів трави. Вони виглядають дуже природно, утворюючи яскравий килим з різними відтінками.

При виборі відповідного варіанту потрібно керуватися і типом ґрунту на ділянці, а також можливістю регулярного догляду за ним. Догляд за газоном - це те, від чого залежить, скільки він прослужить господареві.

Найбільше уваги газон вимагає в перший рік після покупки. Щоб газон «прижився» до грунту, йому потрібен регулярний полив, але тут важливий баланс: не можна занадто інтенсивно заливати його водою, але і пересушувати не рекомендується. Кількість води залежить від сорту трав.

Також, особливого догляду газон вимагає і в зимову пору, адже це найнебезпечніший час для покриву. Важкий сніг і надлишок вологи можуть виявитися згубними для нього, тому часто газон накривають, щоб зменшити тиск снігу, а при утворенні кірки, її слід відразу прибирати, адже вона може призвести до гниття.

Механічний вплив, яке включає стрижку газону, здійснюється з весни до осені, приблизно раз в два тижні, тому про інструменти варто подумати заздалегідь. Ножиці, газонокосарка - все це буде корисно в процесі догляду.

Рассказать о статье