​Двоконтурні електричні котли: конструктивні особливості та переваги

Апрель 15, 2021

Електричний котел - один з варіантів для опалення приватного будинку. В силу доступності джерела електроенергії, він є прекрасною альтернативою подібним агрегатів, що функціонує на газі, рідкому або твердому паливі. Розглянемо переваги і недоліки двоконтурних елекрокотлів.

Що собою являє електричний котел

Для опалення будинку з електрокотлом, до нього повинна бути прокладена електролінія з певним напруженням. Більшість електрокотлів працює від звичайної мережі.

Надходить електроенергію котел перетворює в теплову. ККД більшості з них доходить до 94-98%, що є досить високим показником.

Агрегат, включений в систему з водяним контуром, нагріває теплоносій, радіатори передають тепло в кімнати.

Основними елементами пристрою є:

  • спеціальна ємність із закріпленими в ній нагрівачами;
  • блок управління і контролю;
  • циркуляційний насос;
  • розширювальний бак;
  • клапан запобіжний;
  • водний фільтр.

Все вищевказане розміщується в металевому корпусі.

Електричні котли опалення, які можна придбати на сайті e-kotly.in.ua, поділяються на одноконтурні та двоконтурні. Одноконтурні агрегати використовуються тільки для нагрівання опалювальної системи будинку. Двоконтурні пристрої, крім своєї основної функції, гріють воду для побутових потреб.

Ці агрегати за своєю потужністю здатні опалювати дачі, котеджі, індивідуальні будинки, магазини, гаражі, склади та інші приміщення.

Переваги електричних котлів

Звичайно, якщо у вас до дому прокладена газова магістраль, то вибір газового котла буде краще через більш дешевого джерела палива. Однак, навіть в порівнянні з ним, електричний має свої переваги.

  • Екологічна чистота - це перше, що привертає споживачів при виборі котла. Використання електричного агрегату виключає горіння і відкрите полум'я, відповідно поява диму і вихлопних газів, необхідність влаштування системи димоходів і вентиляції. В результаті його роботи не утворюються ніякі шкідливих відходів.
  • Безпека. Грамотна установка нагрівального комплексу повністю виключає удар людини електрострумом, а вузол запобіжного відключення забезпечує надійний рівень пожежної безпеки.
  • Можливість розміщення в будь-якому місці житлової зони житла. Сучасні настінні і компактні агрегати зручно впишуться в інтер'єр, заощадять корисні метри площі. В окремих випадках можлива установка мініатюрних котлів для відокремленого обігріву кімнат. Єдине, що слід врахувати при розміщенні агрегату в житловому приміщенні - це шум, вироблений роботою управлінських блоків окремих моделей, або легкий гул, властивий індукційним установкам.
  • Простіші умови монтажу. На опалювальної площі до 100 м2 досить котла потужністю до 12 кВт. Такі агрегати підключаються до звичайної мережі напругою 220 В і споживають однофазний електрострум. Тут не потрібно ніяких узгоджень, і монтаж можливо провести своїми руками. Для більш потужних котлів необхідна трифазна мережа (380 В). Якщо її немає, то для її проведення доведеться здійснювати певні узгодження, отримувати дозволи і нести матеріальні витрати.
  • Простота в управлінні і використанні. Електричні установки не потребують постійного контролю, не потребують будь - яких дій з підтримки їх роботи. Сучасні моделі оснащені зручними і технологічними панелями управління, за допомогою яких ведуться різні регулювання параметрів опалення.
  • Додатковий комплект обладнання дозволить перемикати систему на пільгові тарифи, встановлювати той чи інший рівень споживання електроенергії, керувати котлом через мобільний зв'язок.
  • При опаленні з використанням електроенергії відпадає необхідність в доставці і зберіганні палива.
  • Ціна електричних котлів в півтора - два рази дешевше газових або дизельних.
  • Безшумність в роботі агрегату.
Рассказать о статье